17 marca- Dzień Świętego Patryka

W ostatnich latach dzień Św. Patryka coraz częściej obchodzony jest nie tylko w Irlandii. To radosne, coroczne  święto cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem również w Polsce. W tym dniu możemy wziąć udział w licznych paradach, uczestniczyć w koncertach czy pokazach tańca irlandzkiego. Restauracje i puby w tym dniu kuszą uczestników święta irlandzkimi trunkami oraz potrawami.

Charakterystycznym elementem tego dnia jest kolor ZIELONY (symbol Irlandii) – ubieramy się na zielono lub mocujemy do naszej odzieży zielone elementy takie jak: czterolistne lub trójlistne koniczynki (shamrock) a także flagi irlandzkie i inne symbole związane z postacią Św. Patryka np.: garnek ze złotem, tęcza, podkowa czy kapelusz Leprechauna.

W tym roku 17 marca to niedziela, możemy zatem spokojnie planować wyjście na wydarzenia kulturalne, potańcówki, koncerty czy warsztaty. Koniecznie pamiętaj o odpowiednim stroju. Nie musisz kupować specjalnych ubrań, wystarczy to co masz w szafie: wygodny, luźny lub bardziej formalny i elegancki strój, ale najważniejszy jest subtelny, irlandzki akcent. Możemy do tego wykorzystać naszywki koniczynki, flagę Irlandii i podkowę.

Coś dla Pań – prosta i subtelna stylizacja: biała koszula z koniczynkami na kołnierzyku oraz dodatek w postaci opaski lub spinki z koniczynką we włosach (naszywki do spinki i opaski przymocowałam za pomocą kleju na gorąco).

      

      

Coś dla Panów – mam wrażenie, że mężczyźni często miewają opory przed jakimkolwiek zdobieniem swojej odzieży. Dlatego tutaj proponuję jedynie małą naszywkę-koniczynkę na klapie płaszcza – akcent Irlandii jest, a do tego całość nie rzuca się w oczy i prezentuje się nadal elegancko.

 

Przygotowałam też coś dla naszych milusińskich. Tutaj możemy trochę bardziej zaszaleć i przymocować więcej kolorowych naszywek – u dzieci im więcej kolorów tym weselej! 

   

Kilka porad jak łatwo i szybko ozdobić własną garderobę niewielkim kosztem znajdziesz tutaj – polecam.

Baw się dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *